Modelowanie twarzy nici PDO

Stale śledzę nowości kosmetyczne na twarz i ciało, a te najciekawsze i najskuteczniejsze wprowadzam do oferty salonu. Warto na bieżąco zaglądać do tej zakładki, aby nic Państwa nie ominęło.

Zanim zdecyduję się na wprowadzenie konkretnego zabiegu czy kosmetyku, najpierw zawsze sprawdzam skład, ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. W Atelier 103 dbam o każdy szczegół świadczonych przeze mnie usług. Pragnę obsłużyć Państwa tak, jak sama chciałabym zostać przyjęta w salonie kosmetycznym.

Aktualne nowości to lifting twarzy nićmi PDO (zabieg odmładzający) oraz zabieg intraceuticals (odmładzanie twarzy tlenem). Zachęcamy do szczegółowego poznania ich specyfiki.

Kolejną nowością w salonie kosmetycznym Atelier103 są męskie poniedziałki. W każdy poniedziałek studio jest wyłącznie do dyspozycji Panów – wszystko po to, aby czuli się w pełni komfortowo i niczym nieskrępowani mogli się zrelaksować podczas wybranych zabiegów.

PROFHILO® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry.

Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. PROFHILO®liftinguje skórę i nadaje jej utracony efekt sprężystości.

Innowacja roku 2015/2016

PROFHILO® ma niespotykane do tej pory maksymalnie skumulowane zalety wyselekcjonowanego naturalnego kwasu hialuronowego, a dzięki nowemu sposobowi  sieciowania – stabilizacji termicznej, jest znacznie trwalsza. Dzięki temu została nagrodzona jako innowacja roku 2015/2016 przez Francuski AMEC złotą statuetką jako najlepszy zabieg odmładzający/wzmacniający skórę.

Indywidualny program zabiegów

Już po miesiącu od pierwszej iniekcji PROFHILO® widoczne są efekty bio-rewolumetryczne, a także wyraźne wygładzenie skóry. Miesiąc po drugiej iniekcji PROFHILO® widoczna jest znacząca poprawa wyglądu skóry – wyrównanie zmarszczek, wzrost jędrności policzków oraz poprawa głębokiego nawilżenia skóry. W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi, w odstępie 30 dni. W niektórych przypadkach, przy bardzo złym stanie skóry, zalecane jest wykonanie dodatkowo jednego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu. Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja oraz wywiad, a następnie omawiam szczegółowo zasadę działania preparatu i przebieg zabiegu oraz jego oczekiwane efekty. Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem PROFHILO® zazwyczaj jest niewielki i nie wymaga znieczulenia miejscowego.

pacjent, w zależności od indywidualnych zaleceń , nie należy przyjmować przez okres około 1 tygodnia przed zabiegiem aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi,

przed zabiegiem należy zgłosić przyjmowane leki,w przypadku przyjmowania doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii.

Opis zabiegu

Preparat PROFHILO® wstrzykuje się specjalną techniką  w pięć specjalnie opracowanych Bio Estetycznych Punktów iniekcji na twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały one wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Technika ta zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Skóra w miejscu zabiegu jest  dokładnie dezynfekowana. Preparat PROFHILO® wystrzykujemy cienką igłą specjalną techniką  w pięciu punktach na twarzy. Cały zabieg twa krótko, ok. 10-15 minut.

Jest to zabieg małoinwazyjny, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać lub odbywać po nim rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, a ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

 • regeneracja i odmładzanie skóry twarzy!
 • skóra wiotka ,cienka, mało elastyczna lub przesuszona,


Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • opryszczka i inne wirusowe,
 • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne,
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, skłonności do blizn i zwłóknień),
 • alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach lub środkach przeciwbólowych i znieczulających,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • choroba nowotworowa,
 • choroby autoimmunologiczne,


Objawy niepożądane

Dyskomfort w momencie iniekcji, rumień, obrzęk – występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie,nadwrażliwość w miejscu zabiegu,małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia, jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie (kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych),w przypadku pojawienia się krwiaków, aby poprawić wchłanialność zaleca się smarowanie maścią heparynową, żelem typu Lioton, Traumel lub innych preparatów o podobnym działaniu (np. krem Auriderm XO),nierówności widoczne na powierzchni skóry (są związane zwykle z odczynem występującym jako reakcja na podanie preparatu, wchłaniają się do kilku dni), infekcje skórne (np. uaktywnienie opryszczki).

Objawy niepożądane w postaci obrzęku, które mogą pojawić się po zabiegu, zwykle mijają po kilku dniach.